Moda męska – trendy 2017 roku

Kurtki męskie
4 maja 2014
muszka męska
Muszka męska – alternatywa dla krawata
29 sierpnia 2017
Męska szafa w przeciwieństwie do damskiej nie pęka w szwach. Warto jednak uzupełnić ją kilkoma modnymi dodatkami lub elementami garderoby, jednocześnie pozbywając się tych, które są passé. Jak najprościej odróżnić te rzeczy, które możemy zostawić od tych, z którymi powinniśmy się pożegnać? Pomoże nam w tym zapoznanie się z trendami w modzie męskiej, zarówno tymi aktualnymi, jak i tymi z przeszłości. W każdej szafie zarówno męskiej, jak i damskiej znajdziemy rzeczy modne oraz klasyczne, czyli uniwersale. Tych drugich nie trzeba wymieniać zbyt często, ponieważ z powodzeniem mogą służyć nawet i 10 lat, o ile będą w dobrym stanie. Moda się zmienia średnio co 3 lata. Mężczyzna posiadający w szafie rzeczy, które uważane o skompletowaniu nowych ubrań i dodatków. Obowiązkowo jednocześnie należy schować na dnie szafy te stare, kiedyś modne spodnie czy koszule. W co obecnie warto zainwestować, aby czuć się stylowo i modnie?

Kratka
Kratka jest idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących wyrazistość. Ten typowo męski wzór rodem od naszych dziadków wraca do łask. Kratka pojawia się zarówno na koszulach, płaszczach, jak i garniturach. Szeroki wybór połączeń kolorystycznych ułatwia wybór tego najbardziej odpowiedniego. Wbrew pozorom modne są również zestawienia dwóch różnych rodzai krat, co do tej pory było uważane za modowy błąd. Uważano, że wzorzyste elementy garderoby można łączyć jedynie z tymi jednolitymi, oczywiście odpowiednio dobranymi kolorystycznie.

Nowy biznesowy dress code
W tej strefie również następuje powrót do lat 90-tych. Powoli odchodzimy od wąskich spodni i garniturów typu slim. Ich miejsce zastępują dosyć obszerne garniturowe spodnie i proste marynarki. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Na początku warto wypróbować prosty krój, czyli niekoniecznie bardzo szerokie spodnie oraz niezwężaną marynarkę. Możemy również spokojnie zainwestować w szeroki i dosyć luźny płaszcz. To, co wyróżnia zarówno nowoczesne okrycie wierzchnie, jak i marynarkę to szerokie ramiona. Jeśli się na nie decydujemy, to nie łączmy ich ze zbyt szerokimi spodniami. Jeśli chodzi o biznesowy look to dotychczas uważane za nieeleganckie jeansy, znalazły w nim swoje miejsce. Jedynym warunkiem jest ich stonowana barwa oraz dobra jakość. Najlepsze będą ciemnogranatowe markowe spodnie.

Różnobarwne skarpetki
Ten trend pojawił się już jakiś czas temu i funkcjonuje do chwili obecnej. Początkowo uznawany za nieco dziwny, obecnie coraz bardziej powszechny. Nie istnieje już zasada dobierania koloru skarpet do koloru pozostałej garderoby. Dotychczas szary garnitur oznaczał szare skarpety. Współczesna moda daje panom możliwość doboru do niego np. skarpet w geometryczne i różnokolorowe wzory. Odważniejsi mężczyźni mogą pokusić się nawet o czerwone skarpetki. Połączenie eleganckiego garnituru ze skarpetami w grochy lub inny deseń daje równie eleganckie zestawienie, jak stonowane barwy, a dodatkowo informuje otoczenie o tym, że mężczyzna zna się na modzie. Kolorowe skarpetki to niewielki wydatek. Są one idealnym prezentem dla każdego mężczyzny. Gdy moda przeminie nie będzie szkoda się ich pozbyć i zaopatrzyć się w kolejne.


  • Suspendisse a pellentesque dui, non felis.
  • Quisque lorem tortor fringilla sed.
  • Quisque cursus et, porttitor risus.
  • Nulla ipsum dolor lacus, suscipit adipiscing.

Sed dignissim justo. Suspendisse fermentum erat. Duis consequat tortor. Mauris ut tellus a dolor. Suspendisse nec tellus. Donec quis lacus magna, sollicitudin id, turpis. Mauris in velit vel sollicitudin justo. Proin vitae massa nec cursus magna.